Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Turizm Sektöründe Çalışan Şoförlere "Turizmde Yol Güvenliği" Eğitimi Verildi

Dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olan İlimiz her yıl 13 milyonu aşkın yabancı ve bu rakamın yarısı kadar da yerli misafir ağırlamaktadır. Turizm hareketlerinin 12 ay sürdüğü İlimizde yerli ve yabancı misafirlerin, sağlık ve huzur içerisinde tatilini tamamlayarak evlerine dönmelerini sağlamak büyük bir önem arz etmektedir.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Ulaştırma 6. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerin yanı sıra Valiliğimizce turizm sektörüne hizmet veren şoförlerin eğitimine yönelik başlatılan çalışmalar sonucunda, turistlerin karıştığı trafik kazalarında önceki yıllara göre önemli ölçüde düşüş sağlanmıştır.

Kaliteli hizmet sunumu çerçevesinde, trafik güvenliğinin sağlanması İlimizi ziyaret eden turistlerin can ve mal güvenliklerini teminat altına almaktadır. Bundan hareketle, İlimiz turizminin sürdürülebilirliği açısından, turizm sektöründe çalışan ve hizmet veren şoförlere  28 Şubat 2019 tarihinde Antalya Ticaret Odası (ATSO) konferans salonunda “Turizmde Yol Güvenliği Eğitimi” verilmiştir. 

Bu eğitime yaklaşık 800 turizm taşımacılığı yapan firmalar ile seyahat acentalarının şoförleri katılmıştır. 

 
  • Turizmde Yol Güvenliği Eğitimi Foto 1.JPG
  • Turizmde Yol Güvenliği Eğitimi Foto 2.JPG
  • Turizmde Yol Güvenliği Eğitimi Foto 3.JPG
  • Turizmde Yol Güvenliği Eğitimi Foto 4.JPG